https://www.crossed-flag-pins.com/animated-flag-gif/flags-Egypt.html     Egypt 2017    

14.5.2017 - 25.5.2017

Home

Fotogalerie

Válecí dovolená v Egyptě

Makadi Bay


Pár faktů o Egyptě
Egyptská arabská republika (EAR)
Hlavní město: Káhira 8,3 mil obyvatel
Nejvyšší bod: Hora svaté Kateřiny (Jabal Katrin) (2 642 m n. m.)
Časové pásmo: +2
Počet obyvatel: 94,6 milionu
Měna: egyptská libra (=100 piastrů) (EGP)
Historie této země začíná 3 500 př. n. l
Pyramidy v Gize 2500 př. n. l

14.5. neděle   Přesun
Odlet je v noci těsně po půlnoci.
Odlet 0:50
Přílet 5:05
Vracíme se 24.5
Odlet 6:05
Přílet 10:40.
Hotel je tady.

Protože je odlet těsně po půlnoci, tak cesta začíná o den dřív. V 19:15 přijíždějí Kejdanovi. Hromady věcí se nakonec povedlo naložit a vyrážíme. U Hradce nastupuje poslední členka výpravy Patricie. Najíždíme na dálnici a cesta příjemně a klidně ubíhá. Vše podle plánu. Až na km 52. Potom auto začne naříkat, že je bez oleje. Potom přestalo definitivně jet. Kdo nemaže, nejede. Naštěstí jsme se ještě plížili k pumpě Shell. Standa si opakoval svoji zásobu nadávek, ale auto i nadále trucovalo. Začala záchranná akce, kde se nakonec hlavním hrdinou stal Luděk Holoubek. Bydlí nedaleko, byl doma a střízlivý a má velké auto. Odvezl nás na letiště a vše jsme včas stihli.

Po příletu marně čekáme na jeden z našich kufrů. Už tam osaměle kroužil jeden kufr o kterém jsme tvrdili, že není náš. Byl náš, ale měl jinou barvu pentle. Trochu jsme zpozdili odjezd autobusu. Zvláštností je, že kufry se převážejí na střeše. V 7:30 jsme v hotelu. Nemáme pokoj, ani all-inclusive náramek. Obsazujeme zavřenou hospodu a vytahujeme vlastní zásoby. Ještě se nám povede vysomrovat petku jablečného moštu a hodujeme.

Před desátou dostáváme pokoje. Jsou v přízemí, z balkónu se jde k venkovním bazénům.

Pohled na bazény

K moři kousek, na pláži písek. Poloprázdno, žádný problém najít prázdná lehátka, bary příjemné.


15.5.
Při večerním představení jsem se nechal ukecat, abych šel na podium dělat nějaké opičky. Na podiu jsem se seznámil se Sergejem. Byl to velmi přátelský bělorus z Minska. Po představení jsme se náhodně sešli u baru. Začali jsme soutěžit, kdo vydrží více vodky. Ani nevím, jestli tato partie měla nějakého vítěze. Druhý den ráno jsem si ani nešel zaběhat.


Ostatní dny
Do jídelny kousek i když kuchaři neměli moc fantazie a jídla se dost opakovali. Asi jediná výtka. Jinak vše parádní. Dopoledne byly holky v dětském koutku, kde si s nimi hráli dvě mladý rusandy. Vraceli se odtamtud s namalovanými ornamenty na obličeji. Bazény jsme měli skoro jen pro sebe. Akvapark se spoustou atrakcí byl přes ulici. Ale největší atrakcí byly blízké korálové útesy. Kousek od břehu, v minimální hloubce ideální pro snadné šnorchlování bohatě tvarované a pestře zabarvené korály obývané mnoha druhy ryb.

Ryby na útesu

V ceně zájezdu byla jedna večeře v baru u bazénu. Vzali jsme to v den, kdy měla Iva narozeniny. Čekalo nás slavnostní přivítání i se zpěvy a dortem. Zasedli jsme k slavnostně prostřenému stolu a vychutnali si vynikající večeři.

25.5. Návrat
Veliká komplikace pro nás byla, že jsme v Praze neměli auto. Naštěstí tam Standa má syna. 7 lidí i s věcma se nacpalo do jednoho auta. Synek nás vyvezl na kraj Prahy a dál už řídil Standa. V Hradci jsme se stavili na oběd a protože to bylo cizí auto, tak jsme nevěděli jak ho zamknout. Ale i tento problém se povedlo vyřešit.

A nakonec. Kdo tam všechno byl.

Standa + Iva Patricie Marie Hnyková Anička
Standa a Iva Patricie Majka Anička

Fotogalerie

Výběr z mých fotografií najdete tady.
Odkazem se dostanete do fotogalerie. Ještě vám popíšu možnosti ovládání.
Na další / předcházející fotku můžete jít i klikáním ve fotografii. Kliknutím uprostřed fotografie se dostanete zpět na index. Mezerníkem můžete pustit prezentaci. Implicitní hodnota výměny fotek je 4 s. Změnit ji můžete dvoj klikem na tlačítko nejvíc vpravo vedle nadpisu.

Pro tuto webovou prezentaci jsem musel snížit rozlišení fotografií. Pokud máte zájem o některé fotografie ve vyšší kvalitě, klidně mi napište. E-mail: Petr


Kurzy měn na začátku výletu Kurzy měn ČNB nyní
   ČNB 12.5.2017
1 USD       24,435 CZK
1 EUR       26,575
1 EGP Egyptská libra 1,36
USD Vlajka meny USD změna {value}%
EUR Vlajka meny EUR změna {value}%

Připomínky mi nechávejte v rubrice Vzkazy a drby
Zpět na první stránku zde


free counters 12.5.2017 - Š Limba
„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain